Bezpieczeństwo systemów informatycznych

/Bezpieczeństwo systemów informatycznych
Bezpieczeństwo systemów informatycznych 2018-07-18T15:49:41+02:00

Opis rozwiązania

Rozwiązania firmy Thycotic to kompleksowe podejście w zakresie bezpieczeństwa, które:

  • łączy w sobie najwyższej jakości ochronę kont uprzywilejowanych i haseł ze skutecznym zabezpieczaniem urządzeń końcowych i kontrolą aplikacji Windows i Unix
  • znacznie obniża ryzyko ataków opartych o malware, które wycelowane są w urządzenia końcowe i serwery ograniczając możliwość przejścia hakera poza początkowy punkt wejścia oraz zapobiegając instalacji narzędzi do zdalnego dostępu (RAT)
  • zapewnia ochronę danych logowania do kont uprzywilejowanych, zapobiegając jednocześnie eskalacji uprawnień poprzez usunięcie lub ograniczenie uprawnień użytkowników biznesowych i administratorów IT, bez wpływu na ich wydajność

Thycotic Secret Server

To kompleksowe rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa, pozwalające skutecznie chronić najcenniejsze dane przed cyberatakami, jak i zagrożeniami wewnętrznymi. Rozwiązania Thycotic Secret Server, Privelege Manager, Local Security i Security Analysis chronią uprzywilejowane konta umożliwiają organizacjom egzekwowanie polityk bezpieczeństwa, zarówno od użytkowników biznesowych, jak i administratorów, a także kontrolują aplikacje, aby zminimalizować zakres ewentualnego ataku bez wpływu na działanie firmy.

Rozwiązanie to pomaga unieważnić dotychczasowe nieprawidłowo przypisane uprawnienia administracyjne zwykłych użytkowników, jednocześnie bezproblemowo podnosząc uprawnienia odpowiednim użytkownikom, gdy wymagają tego zaufane aplikacje.

Uzupełniając braki w kontroli uprawnień, rozwiązanie Thycotic zapewnia również kontrole aplikacji. Sprawdza, które z nich mogą być uruchamiane na końcówkach i serwerach, przez co zapobiega przedostawaniu się złośliwego oprogramowania do sieci wewnętrznej.

Inne rozwiązania Thycothic

Privilege Manager

Privilege Manager to zaawansowane rozwiązanie do zarządzania aplikacjami łączące w sobie zarządzanie przywilejami, białą listę aplikacji oraz działającą w czasie rzeczywistym inteligencję dla końcówek Windows i Mac.

Group Management Server

Pozwala wybranym pracownikom spoza działu IT, nabezpieczne zarządzanie grupami Active Directory, bez konieczności przypisywania im kont uprzywilejowanych.

Security Analysis Solution for Windows

Identyfikuje błędy konfiguracji zabezpieczeń za pomocą protokołu SCAP (Security Content Automation Protocol) a następnie automatycznie je koryguje.